День пам’яті та перемоги над нацизмом
Друга світова війна 1939-1945 років була найбільш кривавішою за всю історію людства. Україна потрапила під жорстокий та кривавий каток цієї війн.
У 1939–1945 роках тоталітарні режими вчиняли на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб.
Друга світова війна у Європі була виграна сміливими воїнами та зброєю. І внесок українців у цю перемогу був величезним.
Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні.
Перемога у війні проти нацистської Німеччини та її союзників – результат титанічних зусиль десятків держав та багатьох народів.
Найважливішим підсумком війни має бути вміння цінувати мир та збереження пам’яті за загиблими.
8 травня представники закладу та інших підприємств Катеринівського старостинського округу поклали квіти на Меморіалі загиблих в Другій світовій війні.